Już 1 stycznia 2020 roku właściciele warsztatów samochodowych będą musieli rozpocząć użytkowanie kas ONLINE.
Już niewiele ponad 3 miesiące zostało właścicielom warsztatów samochodowych na wymianę  posiadanych urządzeń fiskalnych na kasy lub drukarki fiskalne ONLINE. Zgodnie z Ustawą o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo miarach obowiązek prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas ONLINE od 1 stycznia 2020 roku będą miały firmy świadczące usługi motoryzacyjne: wulkanizatorów, stacje paliw oraz warsztaty samochodowe.

Należy pamiętać iż zgodnie z rozporządzeniemMinisterstwa finansów przedsiębiorcom zobligowanym na maocy ustawy do wymiany posiadanych kas na kasu OnLine przysługuje odliczenie / ulga na zakup takich urządzeń. Wysokość  ulgi to 90% wartości urządzenia z limitem w wysokości 700 zł netto.w kwocie 90% ceny kasy, nie więcej jednak niż 700,00 PLN.

W naszej ofercie zanjdą Państwo  kasy ONLINE, które znakomicie sprawdzą w warsztacie samochodowym. Są to m.in. kasy: Bingo , Ergo i Mobile.

BINGO ONLINE  to urządzenie z niezwykle popularnej linii kas Bingo, docenianej za niezawodność i intuicyjną obsługę.
BINGO ONLINE można podłączyć do CRK aż na trzy sposoby:
– za pomocą złącza LAN/Ethernet,
– za pomocą złącza USB,
– za pomocą modem BOX 3G.
Kasa charakteryzuje łatwość obsługi, duża baza PLU – 8 000, a także szereg przydatnych interfejsów, w tym m.in.: 3 porty RS232, Ethernet oraz USB, współpracuje z szufladami o napięciu 6, 12, 18 lub 24V.

ERGO ONLINE to kasa , która znakomicie sprawdzi się w warsztacie samochodowym. Obecnie to jedna z najpopularniejszych kas fiskalnych na naszym rynku.Kasa jest nieduża i mieści się w dłoni. Dzięki temu na pewno nie będzie przeszkadzała w często nieuporządkowanej przestrzeni warsztatu samochodowego.
Ergo może łączyć się z CRK przewodowo lub bezprzewodowo. Ergo łączy się z CRK za pomocą USB, sieci WiFi oraz (opcjonalnie) modemu GPRS.
Co istotne, Ergo jest bardzo odpornym urządzeniem. Kasa jest w stanie wytrzymać upadki, wstrząsy czy zachlapanie. W pracy mechanika samochodowego to funkcja nie do przecenienia.
Dodatkowe, ważne dla mechanika cech Ergo to możliwość wydruku NIP-u nabywcy na paragonie (od 1 stycznia 2020 faktura do paragonu tylko z NIP-em) oraz bardzo szybka wymiana papieru.

MOBILE ONLINE  to najmniejsza kasa fiskalna ONLINE na rynku. Bez problemu mieści się w szufladzie, na półcea nawet w kieszeni roboczego kombinezonu. Dla będącego „wiecznie w ruchu” mechanika samochodowego to niezwykle przydatna cecha.
Kasa wyposażona jest w bezprzewodowy interfejs komunikacyjny, za pomocą którego komunikuje się CRK.Mobile ONLINE dostępna jest w 3 wersjach:
– z modułem WiFi,
– z modułem GPRS i anteną wewnętrzną wbudowaną w kasę,
– z modułem GPRS i anteną zewnętrzną (ta wersja będzie najlepsza wszędzie tam, gdzie siła sygnału sieci GSM jest ograniczona).
Standardowo każda kasa wyposażona jest również w kartę sieciową na USB.
Poza zasilaniem sieciowym kasę Mobile ONLINE można naładować za pomocą kabla USB podłączonego do komputera lub ładowarki samochodowej. 

Zaprezentowane kasy charakteryzują się małymi wymiarami,dużą wytrzymałością i bogatą funkcjonalnością. Dzięki nim mechanik samochodowy nie będzie musiał martwić się o znalezienie miejsca „pod kasę”, zaoszczędzi czas i usprawni jakość obsługi klienta.